Dlaczego pracujecie we dwoje? Po co nam dwóch fotografów?

Dwóch fotografów to pewność, że żadna ważna chwila nie zostanie pominięta. Dwa spojrzenia, dwie perspektywy, dwa miejsca, dwie pary czujnych oczu, dwie wrażliwości.

To komfort pracy i bezpieczeństwo.  Jesteśmy zgraną drużyną, pomagamy sobie, uzupełniamy się.

W jednym momencie używamy różnych obiektywów, dzięki czemu tworzymy odmienne plany. W trakcie wesela oświetlamy salę na inne sposoby, aby Wasz reportaż był zróżnicowany.

To także wielkie udogodnienie w trakcie wykonywania zdjęć na przygotowaniach – będzie towarzyszyć Wam osoba, przy której będziecie się swobodniej czuli. Pani Młoda bez zawstydzenia będzie mogła ubierać swoją piękną suknię przy Monice, a Pan Młody bez obaw będzie ubierał swój smoking przy Łukaszu.

Jak wygląda Wasz sposób pracy na ślubie?

Pracujemy w sposób reporterski. Chcemy łapać chwile, a nie kreować. Na to przyjdzie czas w trakcie sesji ślubnej oraz zdjęć rodzinnych.

Dzięki pracy we dwoje możemy pracować w sposób dyskretny. W trakcie ceremonii ślubu podchodzimy tylko w najważniejszych momentach, tak, aby nie przeszkadzać gościom w przeżywaniu z Wami tej ważnej uroczystości.

Ile godzin pracujecie?

Maksymalny czas naszej pracy w dniu ślubu to 14 godzin.

Czas spędzony na Waszym ślubie zależy od godziny ceremonii. Jeśli zdecydujecie się na fotografowanie przygotowań, dzień zdjęciowy zaczynamy ok. 2-3 godzin przed ślubem. Na ogół jest to makijaż Panny Młodej. Ten moment w zupełności wystarczy, aby sfotografować przygotowania i detale.

Pracę kończymy zaraz po oczepinach, nie później niż o godz. 1.00

Czy możemy wykonać zdjęcie grupowe i rodzinne?

Oczywiście! Przed ślubem ustalimy, kiedy i gdzie możemy takie zdjęcia wykonać.

Czy możemy modyfikować wybrany pakiet ślubny?

Oczywiście. Zawsze to podkreślamy. Jeśli chcecie zrezygnować np. z sesji ślubnej lub przygotowań, dajcie znać, a ustalimy końcową cenę pakietu.

Kiedy i gdzie wykonamy sesję plenerową?

Zazwyczaj sesja plenerowa odbywa się w ciągu 2 tygodni po ślubie, ale oczywiście nie jest to regułą. Jeśli wyruszacie w podróż poślubną lub pasuje Wam dalszy termin, nie ma problemu.

Miejsce wybieramy wspólnie, oczywiście zaproponujemy Wam kilka lokalizacji, kiedy tylko poznamy Wasze oczekiwania co do stylu zdjęć.

Nie ograniczamy się do jednego miejsca i zazwyczaj zabieramy Was na łono natury chociaż na kilka zdjęć.

Jeśli macie ochotę wybrać się gdzieś dalej, bardzo chętnie damy się porwać na taką wycieczkę.

Czy możemy wykonać sesję plenerową w dniu ślubu?

W trakcie reportażu ślubnego wykonujemy także minisesję plenerową, jeśli tylko plan ślubu pozwoli Wam się na chwilę urwać. Wystarczy nam trochę zieleni wokół sali, pokój hotelowy, ciekawa architektura. 

Sesja w dniu ślubu nie zajmie nam więcej niż pół godziny, ponieważ nie chcemy porywać Was z przyjęcia na zbyt długo.

Czy retuszujecie zdjęcia?

Oprócz obróbki kolorystycznej, każde zdjęcie jest przez nas dopieszczane. Jeśli uznamy, że Wasza skóra wymaga lekkiej korekty, oczywiście ją wykonamy. Nie jest to tak zaawansowany retusz jak na sesji plenerowej, jednak chcemy, abyście oglądając zdjęcia, czuli się najpiękniejsi. W końcu to Wasz dzień !

Czy wszyscy goście pojawią się na zdjęciach?

Bardzo się staramy uchwycić wszystkich, jednak czasami jest to niemożliwe i niezależne od nas. Na ślubie i weselu zwracamy największą uwagę oczywiście na Was, rodziców, świadków i rodzeństwo. Jeśli jakaś ważna dla Was osoba będzie trzymała się na weselu z boku i nie uczestniczyła w zabawie, może zostać pominięta w reportażu. Dlatego jeśli zależy Wam na zdjęciu konkretnej osoby, po prostu poproście nas o nie w trakcie ślubu lub zaproście osobę na zdjęcia rodzinne.

Ile zdjęć otrzymamy?

Nasz pakiet reportażu zawiera minimum 500 zdjęć, a sesja plenerowa minimum 70. Jednak nie ograniczamy się sztywno do tej ilości. Na pewno mile zaskoczymy Was większą ilością zdjęć. 

Dokonujemy selekcji, a gotowe zdjęcia otrzymujecie od nas do wglądu na Strefie Klienta jeszcze przed spotkaniem i oddaniem materiałów.

Czy możemy otrzymać surowe pliki?

Niestety nie. Nie chcemy, abyście dostawali półprodukty. Nasza praca kończy się wraz z oddaniem Wam w pełni obrobionych zdjęć. Efekt końcowy po obróbce jest nieporównywalny do surowego pliku.

Jeśli będziecie chcieli zamówić więcej zdjęć, udostępnimy Wam galerię do wyboru większej ilości zdjęć

A co jeśli ktoś z Was nie będzie mógł pojawić się na ślubie?

Bez obaw. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli jednak tak się wydarzy, szukamy zastępstwa. Mamy wśród swoich znajomych wielu zdolnych fotografów. Oczywiście będziecie o tym fakcie wcześniej poinformowani.

Jeśli wydarzy się sytuacja nagła, w której nie zdążymy znaleźć drugiego fotografa, wtedy oddajemy Wam ustaloną w umowie część kwoty za reportaż ślubny.

A co jeśli sprzęt zawiedzie? Czy stracimy wszystkie zdjęcia?

Absolutnie nie! Jesteśmy zabezpieczeni na wiele sposobów. Już sama obecność dwóch fotografów daje duże poczucie bezpieczeństwa (mało prawdopodobne, aby nieszczęście przydarzyło się nam obu). W trakcie wesela wykonujemy kilkukrotnie kilka kopii na różne dyski. Posiadamy także kilka aparatów, więc nic nas nie zaskoczy!

Czy otrzymamy album ślubny?

Tak, nie wypuszczamy nikogo bez materiałów drukowanych. Otrzymujecie fotoalbum w rozmiarze 25×25 cm lub 20×30 cm. Wykonujemy albumy w wielu formatach i obiciach. Przykładowe albumy zaprezentujemy Wam na spotkaniu. Możecie także zobaczyć kilka na stronie www.perfectlove.pl/albumy-slubne

Proponujemy także dodatkowe albumy, którymi możecie obdarować rodziców. 

Kiedy otrzymamy gotowe zdjęcia?

W umowie zabezpieczamy się 70 dniami od ostatniego wykonanego elementu ślubu (tj. sesja plenerowa, jeśli taką zamówicie) oraz dodatkowym miesiącem, jeśli zamawiacie albumy, jednak staramy się oddać zdjęcia nie później niż miesiąc po ich wykonaniu.

Bardzo zależy nam na dobrej jakości Waszych zdjęć, więc uzbrójcie się w cierpliwość, jeśli zajmie nam to chwilę dłużej niż miesiąc 😉

Czy dojazd jest wliczony w cenę?

Łączna ilość km wliczona w cenę to 150 km od centrum Katowic (wszystkie odległości między przygotowaniami, ślubem, weselem, sesją ślubną). Dodatkowe kilometry liczymy jako 0,40 zł/km.

W jaki sposób możemy zarezerwować termin?

Jeśli jesteście już pewni, że chcecie z nami współpracować, możemy podpisać umowę na spotkaniu lub internetowo. Ostateczna rezerwacja terminu następuje z chwilą podpisania umowy oraz wpłaceniu zadatku.